Bezdomny śpi na klatce, kto go wyprowadzi?

  Bezdomny śpi na klatce, kto go wyprowadzi?

  Beata Marcińczyk, Paulina Kijewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od miesiąca na wysokim parterze kamienicy przy ulicy Matejki sypia bezdomny. Przychodzi późnym wieczorem, wstaje rano.
  Wczoraj zaspał, przewracał się "na drugi bok" około dziewiątej - podczas kolejnej już wizyty pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

  Nie brudzi, nie hałasuje, imprez nie urządza. Problemem jest to, że w budynku funkcjonują przychodnie lekarskie. I to, że raczej nie ma sposobu, by go wyprowadzić.

  - Nie jest agresywny, prawdopodobnie nie nadużywa również alkoholu. Najbardziej uciążliwy jest nieprzyjemny zapach, który unosi się nad podłogą nawet, gdy nie ma go na miejscu - mówi lokatorka budynku. Z początku mężczyzna sypiał na piankowym materacu, który wyrzucono. Próbowano w ten sposób pozbyć się brudu i przykrego zapachu.


  - Gdy zabraliśmy mu materac, to w tę jedną noc się tutaj nie pojawił. Kolejnego wieczoru przyszedł znowu, tym razem z kartonami, które teraz służą mu za posłanie - kobieta wskazuje na pudła stojące pod ścianą.

  Niektórym lokatorom takie sąsiedztwo przeszkadza. Sprawę zgłosili policji i straży miejskiej. Joanna Śmierzchalska z poznańskiej policji informuje, że interwencje przy ulicy Matejki przeprowadzano trzykrotnie - ostatni raz 25 lipca. Kończyły się one jednak za każdym razem tylko pouczeniem.

  Podinspektor Romuald Piecuch dodaje, że policja ściśle współpracuje z miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, a także ze stowarzyszeniami i noclegowniami. Funkcjonariusze starają się pomagać takim osobom i odwożą je do miejsc, gdzie mogą otrzymać zakwaterowanie, zjeść posiłek, wykąpać się.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A czy nie lepiej się ściepnąć

  blacha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  i założyć domofon na kod ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo