W HCP podwyżki tylko dla wybranych

  W HCP podwyżki tylko dla wybranych

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj Inicjatywa Pracownicza zorganizowała pikietę przed siedzibą zarządu spółki Hipolit Cegielski Poznań. Związek protestował przeciwko przyznaniu około 50 osobom podwyżek. Wśród nich są przedstawiciele ścisłego kierownictwa fabryki.
  Z naszych informacji wynika, że podwyżki w wysokości nawet 1 tys. zł zostały wypłacone na początku tego roku. Jednak dopiero teraz ta wiadomość dotarła do związkowców, którzy nie kryją oburzenia. - Pensje zwiększono głównie kadrze kierowniczej, w tym specjalistom od marketingu - oburza się Marcel Szary, lider Inicjatywy Pracowniczej. - Za co te podwyżki? Za brak zamówień? Za zwalnianie pracowników? - pyta retorycznie szef Inicjatywy w HCP.


  Wiadomość o wzroście pensji dla niewielkiej grupy załogi HCP dziwi zwłaszcza w kontekście kryzysu, w jakim znajduje się ta fabryka. Przecież już w zeszłym roku było wiadomo, że Cegielski nie ma zamówień na swoje wyroby, czyli m.in. silniki okrętowe. Dlatego ówczesny zarząd spółki proponował wtedy redukcję etatów, głównie o pracowników administracyjnych. Z powodu braku chętnych na silniki okrętowe planowano również ograniczyć czas pracy, a co za tym idzie obniżyć pensje wszystkim pracownikom.

  - Wzrost płac wynika z zapisów umów o pracę, jakie mają niektórzy zatrudnieni - wyjaśnia Jarosław Lazurko, nowy prezes Cegielskiego. - Część pracowników dostaje raz w roku podwyżkę na podstawie średniej zakładowej, a płace zarządu wynikają z tak zwanej ustawy kominowej - dodaje szef HCP.
  Potwierdza to również Tadeusz Pytlak, przewodniczący Solidarności w Cegielskim.

  - Z tego, co wiemy, były te podwyżki przyznawane z "automatu" - podaje działacz związkowy.
  - Skoro tak, to dlaczego ja nie dostałem wyższego wynagrodzenia, skoro też mam podobną klauzulę w umowie - dziwi się Marcel Szary, który jest jednocześnie członkiem zarządu HCP z ramienia pracowników.

  - Skoro tak, to dlaczego ja nie dostałem wyższego wynagrodzenia, skoro też mam podobną klauzulę w umowie - dziwi się Marcel Szary, który jest jednocześnie członkiem zarządu HCP z ramienia pracowników.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HCP

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  pisałem już dawno na tym forum że ten człek na prezesa prezes się nie nadaje bo jest za głupi. I co za przyjemność mieć racje ? Żadna , tylko ludzi żal.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PROKURATOR powinien wkroczyć !!!

  remocent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  WACEK wróć !!! ER
  16.07.09, 07:35:00
  Sytuacja w Cegielskim od paru miesięcy jest nienajlepsza. W głównej mierze spsowodowane jest to anulacjami jednostek i rosnącymi w mln złotych stanami...rozwiń całość

  WACEK wróć !!! ER
  16.07.09, 07:35:00
  Sytuacja w Cegielskim od paru miesięcy jest nienajlepsza. W głównej mierze spsowodowane jest to anulacjami jednostek i rosnącymi w mln złotych stanami magazynowymi częsci gotowych i hutnictwa. Ten stan rzeczy zawdzięczamy dzieki braku polityki kierowanictwa fabryk. Układy i szemrane interesy z odlewniami nie posiadajacymi certyfikatów odbijają się na jakości wychodzących z fabryki jednostek.
  Sprawy związane z zakupami i obrotem materiałowym nie są w rzaden sposób kontrolawane przez jaką kolwiek komisje to prowadzi do nadużyć ....
  Panowie prezesi i kierownicy muszą mysleć przedewszystkim nie o własnych portfelach i budowie kolejnych domów ale o losie wykwalifikowanej kadry pracowniczej i przyszłości fabryki.
  W Cegeislkim przede wszystkim nie stawia sie na młode wykształcowne osoby znające jezyki obce, przynależność do związków zawodowych i układy wciąż wygrywają nad zdrowym rozsądkiem. Kluczem do SUKCESU jest jak najszybsza PRYWATYZACJA ZAKŁADU. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRL wiecznie żywy - Cegielski Poznań

  ERA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Poznańska fabryka nie obudziła sie z epoki komunizmu. Brak organizacji, brak kontroli nad państwowymi pieniedzmi, dublowane zakupy to tylko nie które z przyczyn kłopotów finansowych poznańskiej...rozwiń całość

  Poznańska fabryka nie obudziła sie z epoki komunizmu. Brak organizacji, brak kontroli nad państwowymi pieniedzmi, dublowane zakupy to tylko nie które z przyczyn kłopotów finansowych poznańskiej spółki. PREZES ściemnia ze płaci, pracownicy ściemniaja że pracują !!! jedyne wyjście PRYWATYZACJA i to jak najszybciej
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo