Studia dla szefów i menedżerów

  Studia dla szefów i menedżerów

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania uruchamia studia MBA we współpracy z amerykańskim Tiffin University.
  Program studiów MBA przygotowuje profesjonalistów z różnych dziedzin do pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych, na których oprócz wiedzy fachowej potrzebna jest również dogłębna znajomość zagadnień będących w obszarze nauk ekonomicznych i o zarządzaniu (finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing).

  Studia MBA trwać będą 3 semestry, w ciągu których zrealizowanych zostanie 18 przedmiotów. W ciągu jednego semestru słuchacze zaliczą sześć przedmiotów. Każdy z przedmiotów realizowany będzie w ciągu dwóch spotkań odbywających się w dwa weekendy (w cyklu piątek po południu, sobota, niedziela przedpołudnie).

  Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim i prowadzone będą przez wykładowców Tiffin University lub współpracujących z tym uniwersytetem (głównie wykładowcy ze Stanów Zjednoczonych, ale również naukowcy pracujący w Europie). Dobra znajomość języka angielskiego jest więc jednym z najistotniejszych kryteriów rekrutacyjnych.

  Program każdego z przedmiotów zakłada zrealizowanie 24 godzin pracy z wykładowcą oraz tyle samo godzin samodzielnej pracy słuchacza. Ogólnie program obejmuje więc 864 godziny, z czego 432 to godziny pracy z wykładowcą ("godziny kontaktowe").

  Zaliczenie wszystkich przedmiotów wchodzących w skład programu jest tożsame z uzyskaniem dyplomu MBA (nie składa się dodatkowego egzaminu dyplomowego).

  Rekrutacja uczestników tego programu odbywać się będzie przez stronę internetową. Kandydaci będą też zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim - w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

  Program ten skierowany jest głównie do osób mających doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym (mile widziane 5-letnie doświadczenie). Mogą w nim wziąć udział również osoby mające dopiero zacząć pełnić funkcje kierownicze oraz absolwentów studiów wyższych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zarządzania i dzięki temu lepiej przygotować się do pracy w zmieniającym się międzynarodowym otoczeniu.

  Dodatkowym atutem programu jest rozwój kompetencji językowych słuchaczy poprzez zaznajomienie się z fachowym słownictwem angielskim, stosowanym w naukach zarządzania i ekonomii oraz w codziennym życiu korporacyjnym.

  Program ten jest ciekawą ofertą również dla obcokrajowców pracujących i mieszkających w Poznaniu i okolicach, ponieważ jest w całości prowadzony w języku angielskim.
  Program ten cechuje się bardzo praktycznym podejściem do nauczanych kwestii. Niektórzy słuchacze będą mieli możliwość zrealizowania części programu w Stanach Zjednoczonych bądź też realizacji projektu w przedsiębiorstwie amerykańskim.

  Podręczniki wymagane do poszczególnych przedmiotów będą sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych za dodatkową opłatą. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w budynku WSKiZ przy Starym Rynku w Poznaniu. Planowane rozpoczęcie programu MBA - listopad 2009. Zajęcia pokazowe: 19 lub 20 października (kwestia do ustalenia).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo