Magiczny hit z Poznania: czy podbije polskie kina?

  Magiczny hit z Poznania: czy podbije polskie kina?

  Ewa Obrębowska-Piasecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wielkie święto dla wszystkich miłośników twórczości Andrzeja Maleszki! Niebawem czekają nas premiery nowego filmu i nowej książki autora, który naprawdę potrafi zaczarować rzeczywistość.
  Znacie historię o kredce, która sprawiła, że jedna dziewczynka zamieniła się w drugą dziewczynkę? O kostce, która wywołała lawinę złych i dobrych wydarzeń? O berle dającym władzę nad światem? O sankach, które zachowują się jak prawdziwy, żywy pies? O szafie zmieniającej książki w słodkie desery?

  Wszystkie te opowieści urodziły się w głowie Andrzeja Maleszki - pochodzącego z Poznania twórcy filmów dla dzieci, genialnie łączącego magię ze zwyczajnym życiem zwyczajnych ludzi w zwyczajnym świecie - prawdziwego mistrza czarowania na ekranie!

  Drewniane przedmioty powstały z Magicznego Drzewa powalonego podczas burzy. Każdy z nich obdarzony został cząstką magicznej mocy.
  Każdy stał się punktem wyjścia do fascynującej historii. Wszystkie ułożyły się w serial "Magiczne Drzewo", który ma wielu fanów na całym niemal świecie. Kochają go dzieci, które mogą oglądać kolejne odcinki w nieskończoność (jest dostępny na płycie DVD). Doceniają dorośli, którzy przyznali mu wiele nagród, w tym najbardziej prestiżową - Emmy Award.

  Przed nami kolejne magiczne wydarzenia, które tym razem dokonają się za sprawą Czerwonego Krzesła. Wystarczy na nim usiąść i wypowiedzieć życzenie, które się natychmiast spełnia. Jakie będą skutki tych życzeń? Przekonają się o tym Kuki, Tosia i Filip - rodzeństwo, którym usiłuje się opiekować wredna ciotki, bo ich rodzice musieli wyjechać na rok za granicę, żeby zarabiać na życie.

  Zaczarowane krzesło jest głównym rekwizytem najnowszego filmu Andrzeja Maleszki - tym razem kinowego, zrealizowanego z rozmachem i dużą ilością efektów specjalnych.

  Rodzeństwo zagrają Maja Tomawska (Tośka), Filip Fabiś (Filip) i Adam Szczegóła (Kuki). W rolę mamy wciela się Agnieszka Grochowska, w rolę ojca Andrzej Chyra. Ciotką będą Hanna Śleszyńska i Joanna Ziętarska (dlaczego aż dwie osoby? przekonacie się w kinie!). Autorem zdjęć jest Mikołaj Łebkowski. Muzykę napisał Krzesimir Dębski. Scenografię zaprojektowała Elwira Pluta, a kostiumy Ewa Krauze. Premiera odbędzie się 18 września.

  Przygody trójki dzieciaków udających się w niebezpieczną podróż, w poszukiwaniu rodziców, poznamy także w książce, którą - jeszcze przez premierą kinową - wydaje wydawnictwo Znak. Premiera książkowa już 27 sierpnia.

  Odliczanie do obu premier mogą już rozpocząć wszyscy miłośnicy czarów: szczególnie tych, które zdarzają się między bliskimi sobie ludźmi: z przyjaźni, miłości, odpowiedzialności, życzliwości.... Przecież to one są tak naprawdę w magicznych opowieściach Maleszki najważniejsze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo