Psa zaczipuje weterynarz: prawie 40 lekarzy podpisało umowę

  Psa zaczipuje weterynarz: prawie 40 lekarzy podpisało umowę

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prawie 4500 psów zostało do tej pory zaczipowanych w Poznaniu. Zabiegi były przeprowadzane w schronisku przy ulicy Bukowskiej i w Mobilnym Punkcie Czipowania Psów. Od początku sierpnia do akcji włączyło się także 38 zakładów weterynaryjnych.
  Bezpłatne czipowanie będzie się odbywało w godzinach pracy wyznaczonych zakładów weterynaryjnych. Wcześniej, warto jest zadzwonić lub udać się tam osobiście i umówić na wizytę. Do wykonania zabiegu potrzebne są: dowód tożsamości właściciela (ze zdjęciem) oraz aktualne zaświadczenie potwierdzające, że pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie.

  W związku z tym, że od początku sierpnia zwierzaki będzie można zaszczepić u weterynarzy, swoją działalność zawiesi Mobilny Punkt Czipowania Psów (w schronisku zabiegi nadal będą przeprowadzane). - Mobilny punkt będzie się teraz pojawiał na festynach czy dożynkach - mówi Józef Rapior z wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej poznańskiego magistratu.

  Akcja czipowania psów jest dla poznaniaków bezpłatna. Miasto kupiło 20 tysięcy czipów i zapłaci weterynarzom 15 złotych za zabieg. Zwierzaki muszą zostać zaczpiwone do grudnia.

  Lista gabinetów, zakładów i klinik weterynaryjnych, gdzie bezpłatnie zaczipujemy psa w poniedziałkowym wydaniu dziennika Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo