Konin: Wystawa na ratuszowej ścianie

  Konin: Wystawa na ratuszowej ścianie

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przed konińskim ratuszem można było zobaczyć prace malarskie powstałe podczas kilkudniowego pleneru. Uczestniczyli w nim profesorowie i studenci szkół artystycznych z rosyjskiego Briańska i białoruskiej Reczycy.
  - Goście chcieli się pochwalić tym, co widzieli w regionie. Wystawa prezentowana jest jako "Galeria miast partnerskich". W ramach wymiany w Briańsku byli nasi artyści - powiedział Zdzisław Jacaszek, szef konińskiego oddziału Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód.

  Artyści ze Wschodu malowali głównie starą część Konina oraz Licheń. Gości najbardziej urzekły krajobrazy i architektura. Według nich, jest zupełnie inna niż w Rosji. Artyści wykonali też wiele szkiców, robili fotografie. Oprócz malowania zwiedzali Toruń i Poznań.

  Natomiast w przyszłym tygodniu przyjeżdża grupa studentów archeologii z Briańska. Będą brać udział w pracach wykopaliskowych w Szczepidle w gminie Krzymów. Prace prowadzą naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, odkrywane są ślady osady z epoki brązu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo