Parkiet dla małych firm w Poznaniu

  Parkiet dla małych firm w Poznaniu

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątek w poznańskim Starym Browarze odbyła się New Connect Convention, rynku alternatywnego warszawskiej giełdy. Impreza miała promować NC jako miejsce pozyskiwania funduszy potrzebnych do rozwoju małych przedsiębiorstw.
  Było to pierwsze w historii NC spotkanie inwestorów oraz osób związanych z rynkiem alternatywnym. - Cieszę się, że New Connect zawitało do Poznania, gdzie wielu mieszkańców interesuje się rynkiem kapitałowym i na nim inwestuje. Zwłaszcza że pod względem dochodów z rynku kapitałowego poznaniaków wyprzedzają jedynie mieszkańcy Trójmiasta - powiedział Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, który razem z Ludwikiem Sobolewskim, prezesem Giełdy Papierów Wartościowych otworzył konwencję New Connect.

  New Connect, czyli rynek alternatywny, służy do pozyskiwania kapitału przez niewielkie firmy, które mają duży potencjał. Podkreślał to szef warszawskiego parkietu.
  - New Connect działa już niemal dwa lata. Kiedy go zakładaliśmy niemal od zera, nie sądziliśmy, że będzie on musiał się rozwijać w czasie globalnej dekoniunktury. Ale pomógł ponad dziewięćdziesięciu spółkom pozyskać kapitał w wysokości około 400 milionów złotych. I co równie ważne, New Connect pokazał, że potrafi kreować zaufanie wśród inwestorów.

  - Bardzo wiele jest przed nami i mam nadzieję, że będzie ciekawie - dodał Ludwik Sobolewski.
  Podczas spotkania społeczności New Connect można było się dowiedzieć chociażby, w jaki sposób pozyskać fundusze za pośrednictwem tego parkietu, jak informować o swoich działaniach inwestorów, bądź w jaki sposób prowadzić sprawozdawczość finansową spółki notowanej już na NC.

  W czasie spotkania w Poznaniu doszło do jeszcze jednego historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy poza siedzibą New Connect w War- szawie doszło do debiutu spółki na tym parkiecie. - Rynek New Connect jest autostradą rozwoju małych spółek i jest mi niezwykle miło, że nasza firma będzie tą autostradą się poruszać - mówił Leszek Ruchwa, prezes Artefe, nowego przedsiębiorstwa na NC. - Dzięki temu chcemy zwiększyć rozpoznawalność naszej marki, a później także pozyskać kapitał na dalszy rozwój - wyjaśnił powody wejścia swojej firmy na alternatywny rynek.

  W imprezie wzięło udział kilkaset osób z całego kraju. Kolejne, podobne imprezy mają się odbywać także w innych miastach Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo