Powiat poznański: Bezpieczne kolonie - twierdzi Sanepid

  Powiat poznański: Bezpieczne kolonie - twierdzi Sanepid

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Sanepid kontroluje ośrodki, w których wypoczywają dzieci i młodzież. Rodzice mogą być spokojni - nie odnotowano uchybień.
  - Nasi inspektorzy nie znaleźli tak zwanych dzikich kolonii, ani nie mają uwag dotyczących warunków higieniczno-sanitarnych pobytu dzieci i młodzieży - zapewnia Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. - Kontrole przeprowadzane będą systematycznie do zakończenia wakacyjnych turnusów.

  W Poznaniu i powiecie na koloniach, półkoloniach i obozach wypoczywa niemal tysiąc uczestników z różnych stron Polski i z zagranicy.

  Do 27 lipca inspektorzy sanitarni PSSE przeprowadzili 74 kontrole. Sprawdzali miejsca spania i mycia, zabaw, urządzenia sportowe, kuchnie, sanitariaty, kąpieliska, dokumentację zdrowotną opiekunów i sposób zapewnienia opieki medycznej. Rodzice, którzy mają uwagi co do funkcjonowania obozów i kolonii mogą zgłaszać je do PSSE pod numerem telefonu 061 852 58 62 w godzinach od 7 do 14.30 (poniedziałek-piątek).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo