Poznań: Obcokrajowcy będą uczyć się polskiego

  Poznań: Obcokrajowcy będą uczyć się polskiego

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W tegorocznej Letniej Szkole Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będzie uczestniczyć 36 osób z z 13 krajów.
  Przez trzy tygodnie goście z Belgii, Bułgarii, Brazylii Francji, Ghany, Holandii, Irlandii, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Szwajcarii, USA, Włoch uczyć się będą języka polskiego i poznawać polską kulturę i historię.

  Poza zajęciami na uczelni zorganizowane zostaną wycieczki krajoznawcze, warsztaty z gotowania polskich potraw oraz cieszące się zawsze ogromną popularnością warsztaty ze śpiewu.
  Jak co roku zredagowana zostanie również gazeta szkoły. Inauguracja Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16 w Collegium Maius (siedziba Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej), natomiast uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 21. sierpnia o godz. 15 w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo