Turek: Studia tylko dla

  Turek: Studia tylko dla umysłów ścisłych

  Olga Żaryn

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rekrutacja w Zamiejscowym Wydziale Inżynierii Środowiska w Turku trwa jeszcze do jutra. Kto z różnych przyczyn nie zdąży załapać się na indeks w tym terminie, ma jeszcze szanse podczas drugiego naboru, którego zakończenie przewidziane jest na 25 września.

  - Polecam kierunek zwłaszcza umysłom ścisłym - mówi Waldemar Majcherek, student III roku inżynierii środowiska. - Jestem bardzo zadowolony, gdyż jest to dokładnie to, co chciałem studiować. Projektowanie instalacji grzewczych, sanitarnych czy programowanie w AutoCadzie to tylko niektóre z rzeczy, jakie mnie w tym zawodzie pociągają - dodaje.

  Zamiejscowy Wydział Inżynierii Środowiska w Turku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie prowadzi nabór na studia na dwóch kierunkach związanych z szeroko rozumianym budownictwem.
  Na kierunku inżynieria środowiska (instalacje wodno--kanalizacyjne, grzewcze, oczyszczanie wód) oraz na kierunku budownictwo (specjalność budownictwo ogólne). Są to studia inżynierskie pierwszego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, natomiast studia niestacjonarne 4 lata.

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie powstała w 1998 roku. Mury PWSZ opuściło do tej pory prawie 6 tys. absolwentów studiów licen-cjackich i studiów podyplomowych.
  Rok akademicki 2009/2010 będzie dwunastym rokiem działalności uczelni. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie jest jedyną w regionie konińskim uczelnią państwową kształcącą bezpłatnie na studiach stacjonarnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo