Poznań: W HCP będą zwolnienia

  Poznań: W HCP będą zwolnienia

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W spółce Hipolit Cegielski Poznań mają zostać zawieszone fragmenty układu zbiorowego pracy. Ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść już za tydzień. Wówczas zapewne również rozpocznie się procedura związana ze zwolnieniami grupowymi, które mają objąć 500 osób.
  Wczoraj doszło do rozmów zarządu Cegielskiego ze związkowcami. Wstępnie uzgodniono, że zostanie zniesiona jedna z premii dla członków załogi. Rozmawiano także o odprawach dla pracowników, którzy mają uprawnienia emerytalne, a nadal pracują w Cegielskim.

  - Chcemy skłonić osoby, które mogłyby już przejść na emeryturę, aby to uczyniły - mówi Jarosław Lazurko, prezes poznańskiej fabryki. Takich osób w "Ceglorzu" jest około 50. Postanowienia w tej sprawie mają zostać podpisane na początku sierpnia.

  W przyszłym tygodniu prawdopodobnie rozpocznie się także procedura związana ze zwolnieniami grupowymi. Oznacza to, że pierwsze wypowiedzenia mogą zostać wręczone pracownikom Cegielskiego już we wrześniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo