Konin: Nowe tereny pod inwestycje

  Konin: Nowe tereny pod inwestycje

  RAD

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wykorzystanie budynków po opadłych zakładach w Koninie na park technologiczny proponuje radny Jan Urbański. - Park to ogromna szansa dla Konina. To szansa, która w zdecydowany sposób może umożliwić wzrost gospodarczy regionu, wzmocnić nowoczesne branże, poprawić konkurencyjność miejscowych firm. To szansa tworząca nowe miejsca pracy, poprawiająca warunki startu i rozwoju dla przedsiębiorstw - uważa Jan Urbański.

  Według radnego konieczne jest wyznaczenie przez prezydenta miasta instytucji koordynującej. Jednocześnie proponuje by była to Agencja Rozwoju Regionalnego. Do zadań firm pracujących w parku mogłyby należeć sprawy związane ze zgazowywaniem węgla, pozyskiwaniem paliw z dwutlenku węgla czy wykorzystanie wód geotermalnych w energetyce. Konieczne są jednak szybkie działania w celu pozyskania funduszy. - Niestety nie udało się zakwalifikować projektu przygotowywanego przez Urząd Miasta w zakresie kompleksowego przygotowania terenów inwestycyjnych. Jednak do wykorzystania pozostało wsparcie przedsięwzięć powiązanych z regionalną strategią innowacji - uważa radny Urbański.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo