Poseł PO z poznania poprze Cimoszewicza

  Poseł PO z poznania poprze Cimoszewicza

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dariusz Lipiński, poseł PO z Poznania został wiceprzewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Dzięki temu będzie starał się ułatwić Włodzimierzowi Cimoszewiczowi zostanie sekretarzem generalnym rady.
  - Będę się starał jako wiceprzewodniczący przekonać gremia decyzyjne, aby wybór sekretarza nastąpił już na najbliższej sesji oraz, aby nowym sekretarzem został Włodzimierz Cimoszewicz - deklaruje poseł Lipiński.

  Według niego były polski premier ma znaczne szanse na objęcie funkcji szefa Rady Europy. - Jest lepiej merytorycznie przygotowany od norweskiego kandydata Jaglanda - uważa poseł Platformy.

  Rada Europy powierzyła Dariuszowi Lipińskiemu przygotowanie raportu na temat Partnerstwa Wschodniego Unii Europejskiej. Jak zapewnia poseł, w połowie przyszłego roku dokument powinien trafić do Rady Europy. Ma on stać się także dobrym fundamentem dla działań polskiej dyplomacji w czasie sprawowania przez nasz kraj prezydencji Unii Europejskiej. - Z tego powodu zamierzam być w stałym kontakcie z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych - mówi poseł.

  Na podstawie raportów przyjmowane są rezolucje Rady Europy, które zawierają zalecenia w wielu dziedzinach dla większości państw europejskich. - Jest to wielkie wyróżnienie i mam nadzieję, że uda mi się przekonać innych członków Rady Europy do Partnerstwa Wschodniego.

  Poznański parlamentarzysta wygrał rywalizację o przygotowanie raportu z trzema innymi kandydatami, w tym z Siergiejem Markowem, doradcą Władimira Putina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo