Nowy konsul Rosji w Poznaniu: dobre relacje z Polską...

  Nowy konsul Rosji w Poznaniu: dobre relacje z Polską najważniejsze

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj wojewoda wielkopolski Piotr Florek przedstawił oficjalnie Władimira Tkaczewa, nowego konsula Federacji Rosyjskiej w Poznaniu. Zastąpił on na tym stanowisku Władimira Kuzniecowa.
  Władimir Tkaczew pełni swoją misję dyplomatyczną od początku lipca. Dla rosyjskiego dyplomaty jest to pierwsze w karierze tak poważne stanowisko. Wcześniej pracował w Konsulacie Generalnym w Gdańsku oraz w rosyjskiej ambasadzie w Warszawie. Nowy konsul zapowiedział, że będzie kontynuował pracę swojego poprzednika, który w marcu wrócił do Rosji.

  Tkaczew podkreślił, że bardzo zależy mu na podtrzymywaniu i kreowaniu dobrych relacji naukowych, kulturalnych i gospodarczych między Polską a Rosją. Nowy konsul zapowiedział również, że zamierza poznać region, w którym będzie mieszkał wraz z rodziną.

  Dyplomata pochodzi z Archangielska. Ukończył Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych i Akademię Dyplomatyczną Ministerstwa Spraw Zagranicznych ZSRR. Od 1977 roku związany jest z dyplomacją oraz służbą konsularną. Jest żonaty. Zna dwa języki obce: polski i angielski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo