Pół tuzina goli Warty na 80-lecie Astry Krotoszyn

Tomasz Magdziarz zdobył trzy gole
Tomasz Magdziarz zdobył trzy gole J. Romaniszyn
Efektownym zwycięstwem zakończyło się towarzyskie spotkanie zielonych z Astrą w Krotoszynie, rozegrane z okazji 80-lecia tego klubu. Poznaniacy zwyciężyli wysoko 6:1, ale trener Bogusław Baniak i tak narzekał na małą skuteczność swoich podopiecznych. Zawodnicy Warty wypracowali sobie bowiem mnóstwo podbramkowych sytuacji.

Jeszcze pod koniec poprzedniego tygodnia stało się jasne, że także w rozpoczynającym się nowym sezonie 2009/2010, na środku obrony zielonych nadal będzie występował doświadczony stoper Błażej Jankowski, co ucieszyło poznańskiego szkoleniowca. "Jankes" wystąpił więc w pojedynku w Krotoszynie.

Rzeczywiście skład Warty wyglądał bardzo solidnie, ale do przerwy padły tylko dwie bramki i o to właśnie miał pretensje trener Baniak, bo goli powinno być zdecydowanie więcej. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy ekipa Astry zdobyła kontaktową bramkę, ale poznaniacy szybko strzelili trzeciego, a potem jeszcze następne gole. Piotr Reiss co prawda trafił do siatki dwukrotnie, ale tego dnia skuteczniejszy od niego był kapitan zespołu Tomasz Magdziarz, który zdobył trzy gole.

- Stworzyliśmy sobie kilkanaście sytuacji bramkowych i powinniśmy wygrać zdecydowanie wyżej. Jestem zadowolony, że zdobywaliśmy bramki po stałych fragmentach gry i po dobrych akcjach oskrzydlających. Minus to jednak nasza słabsza skuteczność, bo Piotrek Reiss, Marcin Klatt i Tomek Magdziarz powinni wykorzystać więcej sytuacji - mimo wysokiego zwycięstwa - podsumował Bogusław Baniak.

Szkoleniowiec zielonych chce, aby jego zespół rozegrał w nadchodzącym tygodniu mecz sparingowy. Przypomnijmy, że 1 sierpnia Warta ma w planie mecz 1. kolejki z ŁKS-em w Łodzi. Na razie brak potwierdzenia tego terminu.