Wieleń: Koniec radnego, który spowodował wypadek po pijanemu

  Wieleń: Koniec radnego, który spowodował wypadek po pijanemu

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Deklaracja radnego powiatowego Piotra S. z Wielenia o dobrowolnym złożeniu mandatu po tym, jak w kwietniu po pijanemu spowodował wypadek, okazała się tylko pustą deklaracją. Radny nadal jest radnym i pobiera dietę. Tyle że ta lipcowa może być już tą ostatnią, która trafi na jego konto.
  Na najbliższą środę w Sądzie Rejonowym w Trzciance wyznaczono bowiem termin rozprawy. Wyrok nie powinien być dla Piotra S. zaskoczeniem - dobrowolnie bowiem poddał się karze. Prokuratur zgodził się na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, zakaz prowadzenia pojazdów przez 2 lata oraz karę grzywny w wysokości 2000 złotych. Ostatnie słowo należy jednak do sądu. Sam wyrok to jednak jeszcze nie wszystko; musi się jeszcze uprawomocnić.

  - Dopiero wtedy będziemy mogli podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego - mówi Tadeusz Mańczak, przewodniczący Rady Powiatu w Czarnkowie. - Może to nastąpić już na najbliższej, sierpniowej sesji.

  Na utracie mandatu sprawa Piotra S. jednak się nie kończy. Oprócz funkcji radnego pełni on bowiem nadal funkcję dyrektora ośrodka kultury w Wieleniu, co budzi w mieście wiele kontrowersji. Miejscowe koło Platformy Obywatelskiej podjęło nawet w tej sprawie specjalną uchwałę.

  - Taka "personalna" uchwała jest precedensem - tłumaczy Sławomir Pieścikowski, zastępca przewodniczącego koła PO w Wieleniu. - W tym jednak przypadku byliśmy zmuszeni zająć stanowisko. Nie zgadzamy się na to, żeby za najważniejszą w gminie placówkę kulturalno--oświatową odpowiadał ktoś, kto umyślnie złamał prawo. Liczymy na reakcję ze strony burmistrza i rady gminy.

  Z burmistrzem Wielenia, Zbigniewem Stochajem, nie udało nam się wczoraj skontaktować; był nieobecny.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo