Złotów: Radny PiS donosi na burmistrza do prokuratury

  Złotów: Radny PiS donosi na burmistrza do prokuratury

  Agnieszka Świderska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Czy burmistrz Złotowa Stanisław Wełniak złamał prawo? Tak uważa radny PiS Wiesław Fidurski, który złożył na niego doniesienie do Okręgowej Komisji Wyborczej i do prokuratury. Poszło o wybory uzupełniające, które trzeba było przeprowadzić po śmierci radnego Bogdana Marszałka.
  Radny PiS stawia burmistrzowi poważny zarzut naruszenia przepisów ordynacji wyborczej. Według Fidurskiego, Stanisław Wełniak, złamał prawo przez opieszałość: nie poinformował opinii publicznej o zarządzonych wyborach i stosownych terminach, do czego zobowiązują go przepisy. Miał to zrobić celowo, żeby zwiększyć szanse kandydata lewicy.

  Dowodem obciążającym burmistrza miał być brak plakatów w okręgu, w którym 23 sierpnia odbędą się wybory oraz brak informacji na BIP. Ratusz twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Może tylko informacja na BIP ukazała się z małym opóźnieniem; ale plakaty były o czasie.

  - Nic z tego, co zarzuca mi radny Fidurski, nie jest prawdą - twierdzi burmistrz Złotowa Stanisław Wełniak. - Nie chce mi się nawet komentować tych oszczerstw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo