Konin: Kobiety dotknięte przemocą w rodzinie podnoszą...

  Konin: Kobiety dotknięte przemocą w rodzinie podnoszą kwalifikacje zawodowe

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dziesięć bezrobotnych kobiet dotkniętych przemocą w rodzinie rozpoczęło udział w programie "Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu".
  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie na jego realizację otrzymał 41,5 tys. zł dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  - Kobiety będą uczestniczyły w kursach komputerowych, opiekunki dziecięcej i opiekuna osób starszych - mówi Anna Kwaśniewska, zastępca dyrektora MOPR w Koninie.

  Program wpisuje się w projekt "Klub Integracji Społecznej animatorem lokalnej przedsiębiorczości społecznej". Katarzyna Grabowska z MOPR-u twierdzi, że dzięki udziałowi w tym projekcie kobiety pomagają same sobie wspierając się nawzajem. Poza tym zdobywają umiejętności, które mogą im pomóc w znalezieniu pracy.

  - Te kobiety nie mają pracy i często są uzależnione finansowo od sprawcy przemocy. Kurs ma im pomóc w odzyskaniu wiary we własne możliwości i znalezieniu pracy - mówi Grabowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo