Gniezno: Księża pomagali drogówce

  Gniezno: Księża pomagali drogówce

  Karolina Barełkowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj wraz z policjantami z gnieźnieńskiej drogówki służbę pełnili księża. Sytuacja ta miała związek z akcją "Krzyś", która ma na celu propagowanie trzeźwości wśród kierowców. Patrole zostały ustawione w czterech punktach na terenie powiatu, dwa na terenie Gniezna, w Goślinowie oraz w Żydowie.
  Funkcjonariusze policji zatrzymywali kierowców, których poddawali badaniu na trzeźwość. Księża natomiast rozdawali upominki w postaci obrazka świętego z 10 przykazaniami dla kierowców oraz płytę, na której pokazano, jak w różnych niebezpiecznych sytuacjach, reagują osoby trzeźwe, a jak osoby pod wpływem alkoholu. - Chcemy wpoić kierowcom, aby przestrzegali tej prostej zasady, czyli nigdy nie jeździli pod wpływem alkoholu - mówi ks. Krzysztof Woźniak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Anna Osińska, rzecznik prasowy gnieźnieńskiej policji, informuje, że akcja "Krzyś" na terenie powiatu gnieźnieńskiego prowadzona jest po raz drugi. - Kierowcy różnie reagowali na patrole składające się z policjanta oraz księdza. Ogólnie jednak została ona przyjęta pozytywnie - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo