Wystawa rzeźby w Arsenale: Stalowa wrażliwość

  Wystawa rzeźby w Arsenale: Stalowa wrażliwość

  Agnieszka Gonczar

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Galeria Arsenał zaprasza dziś na otwarcie wystawy rzeźbiarza Antoniego Walerycha.
  Rzeźba była z nim od początku, malarstwo pojawiło się nieco później, jako dodatkowa forma wypowiedzi. - W dzieciństwie lepiłem rzeźby nawet w śniegu - śmieje się Antoni - żadne bałwany, to były prawdziwe abstrakcje. I tak też jest teraz, nadal tworzy abstrakcje, rzeźby figuratywne, głowy kompozytorów i postacie Chrystusa, ale w innym, nieco trudniejszym materiale.

  Pracuje w stali nierdzewnej, brązie i jak sam podkreśla, nie jest to łatwe tworzywo, ale właśnie dzięki temu jest tak kuszące. Dotychczas miał kilkadziesiąt polskich i międzynarodowych wystaw.

  W Poznaniu będzie można zobaczyć wybrane prace z ostatniego roku - rzeźby i malarstwo, będące wariacjami na tematy, które od lat inspirują w niezmiennej formie.
  Jest to kobieta w całej swej wielowymiarowości, kobieta zmysłowa, uwodzicielska, będąca symbolem wszelkiego życia. A także muzyka wielkich mistrzów, szczególnie wątek wagnerowski, przewijający się głównie w rzeźbiarskiej twórczości.

  W tych formach kryje się nie tylko dojrzała wypowiedź artystyczna, ale także niesłychany temperament artysty, bo jak śmieją się jego przyjaciele - Antek to birbant i letkiewicz, który w sztuce mimochodem ujawnia swoje drugie, na co dzień dyskretnie skrywane, oblicze wrażliwca.

  Antoni Walerych
  "Andante"
  Galeria Miejska Arsenał (Stary Rynek 3)
  wernisaż 24 lipca o godzinie 18, wystawa czynna do 16 sierpnia
  bilety: 2, 3 zł


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo