Potrzebna odwaga

  Potrzebna odwaga

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie mam wątpliwości, że w każdym dużym mieście powinno być miejsce na luksusowe sklepy, galerie handlowe, ale także na nadal popularne targowiska.
  Handel obwoźny w przysłowiowych "szczękach" był pierwszym przejawem wolnego handlu w niekomunistycznej Polsce. Wszystko powinno mieć jednak swój czas i miejsce. A miejsce targowisk nie jest obecnie w centrach aglomeracji. Nie tylko w Warszawie i Poznaniu jest z tym problem. Rozwiązania nie są łatwe, bo wymagają odwagi, a tej często brakuje.

  Nie wydaje mi się, by determinacja w likwidowaniu hali targowej KDT była przejawem wielkiego bohaterstwa ze strony prezydent Warszawy. Tam jest konkretny plan, miliardowe inwestycje publiczne wsparte pieniędzmi unijnymi. Inaczej jest w Poznaniu z targowiskiem przy ul. Dolna Wilda.

  Poznańskie władze robią wszystko, by zachować status quo. Nie ma tam planów miejskich przedsięwzięć. Po co się zatem wychylać, wdając w spór z handlującymi? To kunktatorstwo, gra na przeczekanie, szkodzi miastu. Targowisko nie jest ozdobą centrum Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  fakt niezagospodarowania terenów stadiony Warty i targowiska daje sie łatwo wytłumaczyć : Jachu nie podjął decyzji i Rychu nic nie robi. A bałagan dookoła aż wstyd. Natomiast w dzisiejszym...rozwiń całość

  fakt niezagospodarowania terenów stadiony Warty i targowiska daje sie łatwo wytłumaczyć : Jachu nie podjął decyzji i Rychu nic nie robi. A bałagan dookoła aż wstyd. Natomiast w dzisiejszym Głosie jest artykuł p. Krajewskiego o KDT. Nie wdając się w dokładne dywagacje bo i faktów znam za mało nareszcie odkryliście jako gazeta przyłbicę : staliście sie tubą ITI, PO i GW. Dowodnie świadczą o tym tezy i używane w tym artykule - dokładnie takie jak w w/w instytucjach. A więc wypełniacie polecenia nagonki. Określenie chuligani Legii jest jednym z dowodów - gdyby zamienić to określenie na wrogowie ustroju, określone siły, elementy przestępcze , siły antysocjalistyczne , warchoły itd. no to wychodzi czysty komunizm i PZPR. A tak na marginesie : prawdziwi kibice od czasu afery 500 mln oraz słynnej akcji policyjnej mecze ukochanej drużyny nie chodzą a ta resztka co skanduje na trybunach to każdy wie. I stąd ta nienawiść do prawdziwych kibiców i pełna kłamstw i nienawiści sterowana nagonka w którą wpisał sie niestety Głos. Macie prawo być kim jesteście ale wykreślcie słowo POLSKA z tytułu bo zaśmiecacie nim świadomość społeczną. Ina zakończenie; od dawna sygnalizuję, zresztą nie sam, dramatyczny spadek rzetelności dziennikarskiej w Głosie- niestety bez rezultatów. Kroczycie , wzorem Gazety Wyborczej, ku utracie czytelników- oni już mnóstwo ludzi zwolnili z powody dramatycznego spadku sprzedaży. I mam nieodparte wrażenie że w Głosie pracuje część starych , doświadczonych wyjadaczy z PZPR którzy zwyczajnie wprowadzili cenzurę oraz pisanie jedynie słusznych artykułów - po linii i na bazie. Życzę Wam otrzeźwienia.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo