Poznań: Trzy oferty budowy wielkiej rury

  Poznań: Trzy oferty budowy wielkiej rury

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O 34 miliony złotych mniej niż planowano w Aquanecie może kosztować budowa kolektora prawobrzeżnego, który będzie odprowadzał ścieki z prawobrzeżnego Poznania do Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Może, jeśli zostanie wybrana najtańsza z trzech ofert, którą złożyło konsorcjum firm: Hydrobudowa 9, Przesiębiorstwo Robót Górniczych Metro, PBG SA i Piecobiogaz.
  Grupa tych przedsiębiorstw chce się podjąć budowy wielkiej ściekowej rury za 106 mln zł. Wodociągowa spółka szacowała koszt tej bardzo ważnej inwestycji na około 140 mln zł.

  - Przy tego typu przedsięwzięciach wszelkie szacunki mogą się rozsypać jak domek z kart, wystarczy że podczas budowy natrafi się na jakieś nieprzewidziane niespodzianki w ziemi. Dlatego lepiej mieć większy budżet - mówi Paweł Chudziński, prezes Aquanetu.

  Pozostałe dwie oferty także złożyły konsorcja. Pierwsze, złożone z firm: Mostostal, Harbart i Acciona Infraestructura chce budować za 154 mln zł, a drugie, składające się z: Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua, Sonntag Baugesellschaft oraz Pharmgas jest gotowe wykonać tę inwestycję za 119 mln zł.

  Przypomnijmy, że trzeba wkopać rurę o maksymalnej średnicy aż 2,5 metra, która będzie przebiegała od ulicy Głównej do Krzywoustego. Zostanie ona poprowadzona ulicami: Główną, Zawadami, Podwalem, pod rondem Śródka, Jana Pawła II, przez tereny Łaciny i wzdłuż ulicy Krzywoustego.
  Obecnie komisja przetargowa Aquanetu sprawdza oferty pod względem formalnym i wybierze zwycięzcę. Budowa rozpocznie się jesienią tego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo