Wielkopolska: Sześć kąpielisk z zakazem wchodzenia do wody

  Wielkopolska: Sześć kąpielisk z zakazem wchodzenia do wody

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tylko w sześciu ze 112 zbadanych przez Sanepid kąpielisk w Wielkopolsce obowiązuje zakaz wchodzenia do wody.
  - Wszędzie tam badania mikrobiologiczne wykazały, że istnieje zagrożenie dla zdrowia kąpiących się - mówi Ewelina Suska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu. - W dziewiętnastu zbiornikach kąpiel dopuszczona jest warunkowo, a w pozostałych można się kąpać bez zastrzeżeń.

  Zakaz obowiązuje w odniesieniu do kąpielisk: Łazienki Chodzieskie na Jeziorze Chodzieskim, na Jeziorze Głuchów, w Szałem na Pokrzywnicy, w Gołanicach na Jeziorze Krzyckim oraz na kąpieliskach Zalew 1 i 2 w Kobylej Górze.


  - O obowiązującym na danym kąpielisku zakazie wchodzenia do wody wypoczywających powinien zawiadomić administrator terenu lub właściciel - wyjaśnia Suska.

  Osoby, które mimo upomnień będą korzystały z zamkniętych kąpielisk mogą być ukarane mandatem w wysokości nawet 500 złotych.

  W Poznaniu można się kąpać we wszystkich jeziorach w granicach miasta i w najbliższej okolicy. Jedynie w Jeziorze Kórnickim kąpiel jest dopuszczona warunkowo. Komunikaty o stanie czystości wody można znaleźć na stronie wssepoznan.pis.gov.pl

  Badania czystości wód potrwają do połowy września. Inspektorzy sanitarni badają przejrzystość wody oraz zawartość w niej niebezpiecznych dla zdrowia bakterii (głównie z grupy coli). Woda brudna na pierwszy rzut oka, ale czysta pod względem bakteriologicznym, jest do kąpieli dopuszczana warunkowo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo