Licheń: Marianie dostaną miliony

  Licheń: Marianie dostaną miliony

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 3,2 mln złotych otrzyma z funduszy unijnych Zgromadzenie Księży Marianów z Lichenia na budowę w Grąblinie obiektu noclegowo-turystycznego. Zakon znalazł się na 18., ostatnim, miejscu listy beneficjentów Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
  - Grąblin jest jednym z ważniejszych miejsc związanych z sanktuarium ze względu na objawienia maryjne. Co roku odwiedzają je tysiące pielgrzymów. Chcemy im stworzyć odpowiednie warunki, by mogli godnie tam spędzić czas - mówi ks. Krzysztof Jędrzejewski, rzecznik licheńskiego sanktuarium.

  W miejscu, gdzie dziś znajduje się parking, do niedawna nie było nic, nawet toalet. Prawdopodobnie już w przyszłym roku stanie tam kompleks turystyczny z 50 miejscami noclegowymi, barem i placem zabaw. Ma on służyć nie tylko pielgrzymom, ale i turystom. Zakonnicy mają już wszystkie potrzebne projekty i pozwolenia na budowę. Koszt budowy obiektu szacuje się na około 8 mln złotych.

  - Cieszymy się z tej dotacji. Gdybyśmy nie dostali dofinansowania, to nie porywalibyśmy się na tę inwestycję - dodaje ks. Jędrzejewski.

  Co nie dziwi, bo po drugiej stronie drogi w Grąblinie księża marianie budują klasztor dla sióstr anuncjatek z Francji. On również ma przyczynić się do ożywienia tego miejsca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Marianie dostaną miliony

  agnos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  Jeszcze niedawno Unia Europejska była taka niedobra i "be.." A jak dają pieniądze to już "cacy"..? Hipokryzja kleru ciągle mnie zadziwia...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo