Poznań ma się czym chwalić!

  Poznań ma się czym chwalić!

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kiedy inni, ze względu na kryzys próbują przeczekać do lepszych czasów, Poznań rozwija skrzydła w promocji.
  - Przystąpiliśmy do ofensywy - twierdzi Borys Fromberg, zastępca dyrektora biura promocji miasta Urzędu Miasta Poznania.

  Od tego roku realizowana jest nowa strategia promocji marki Poznań. Po raz pierwszy też miasto przeznacza na ten cel tak dużo pieniędzy. Łukasz Goździor, szef biura promocji zaznacza, że nim wydadzą złotówkę, oglądają ją po cztery razy z każdej strony, bo jak twierdzi "nie sztuka wydać pieniądze, ale zrobić to skutecznie".

  - Jest duże zrozumienie władz miasta, poznańskich radnych dla promocji - podkreśla Goździor. - Jednak efektów nie da się osiągnąć po pół roku. Potrzebne są co najmniej dwa lata, by ocenić, na ile zmieni się wizerunek stolicy Wielkopolski.


  Postanowiono zbadać reakcję na pierwsze inicjatywy promocyjne miasta w ramach nowej strategii. Wyniki sondażu są obecnie analizowane.

  - Już można powiedzieć, że kampania została dobrze odebrana przez poznaniaków - zapewnia Goździor i dodaje, że miasto posiada wiele magnesów. - Mamy czym się chwalić, więc róbmy to - wskazuje.

  Chociażby Festiwal Teatralny Malta, który jest jednym z produktów flagowych miasta czy Animator Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych. Ich organizację oceniono bardzo wysoko. Muzyczny Etno Port Poznań także wypracował sobie uznaną pozycję. Kolejnym markowym produktem miasta jest turniej tenisowy Poznań Porsche Open czy Poznań Maraton. Ten ostatni od piątku reklamuje stacja Eurosport.

  Spoty reklamowe zostaną wyemitowane na antenie 60 razy i to w sąsiedztwie relacji z takich imprez, jak Tour de France czy Turniej U.S. Open. Obejrzą je widzowie w 59 krajach. Ponadto Eurosport zrealizuje program o sportowym Poznaniu, który zaprezentuje we wrześniu. Poznań jest pierwszym polskim miastem, które reklamuje się w tej telewizji. Kampania ma wykreować za granicą atrakcyjny wizerunek największego maratonu ulicznego w Polsce i doprowadzić do tego, że zdobędzie on pozycję jednej z najważniejszych imprez tego typu w Europie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

  Nie chce się komentować takich głupot. amen

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo