Wielkopolska: Więcej pieniędzy na remonty dróg w naszym...

  Wielkopolska: Więcej pieniędzy na remonty dróg w naszym regionie

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolska dostanie na przebudowę dróg lokalnych o prawie 34 mln więcej niż planowano. Nowy podział pieniędzy, przewiduje projekt nowelizacji uchwały o "Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".
  W ramach programu, do samorządów trafia co roku 1 mld złotych. Do tej pory pieniądze były dzielone na równe części, bez względu na różnice między regionami. Od przyszłego roku to się ma zmienić. Połowa dotacji z budżetu państwa będzie przyznawana w równych częściach, a pozostała kwota ma być rozdzielana według takich kryteriów jak wielkość województwa, liczba jego mieszkańców i łączna długość dróg powiatowych i gminnych, o utwardzonej nawierzchni.

  - Poprzedni sposób podziału pieniędzy nie był w pełni adekwatny do potrzeb występujących w regionie - twierdzi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. - Mamy nadzieję, że nowe kryteria wpłyną na skuteczność oddziaływania programu, na poprawę sieci komunikacyjnej, zarówno na poziomie regionu, jak i kraju - dodaje rzecznik.

  Pod rygorem poprzedniego systemu podziału pieniędzy, z powodu zbyt małej ich puli, na prawie 200 projektów, dofinansowano jedynie 71. Łączna długość dróg w Wielkopolsce, obecnie objętych programem, to 93 km gminnych i 62 km powiatowych.

  Nasz region na poprawę stanu dróg lokalnych dostanie z budżetu w 2009 i 2010 roku ponad 150 mln złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo