Poznań: Miasto kupi w tym roku 75 nowych autobusów

  Poznań: Miasto kupi w tym roku 75 nowych autobusów

  Kaef

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pozytywnie pod względem formalnym i merytorycznym został oceniony wniosek o dofinansowanie, złożony przez poznańskie MPK. Jest szansa, że jeszcze w tym roku do Poznania trafi dzięki temu 75 nowych autobusów.

  Wniosek o dotację ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego MPK złożyło w maju (na zakup nowoczesnych, przyjaznych środowisku autobusów).

  - W ciągu najbliższych kilku dni będzie można przystąpić do podpisania umowy na dofinansowanie, a potem do ogłoszenia przetargu. Jeśli procedury przetargowe na to pozwolą, umowę na zakup 75 nowych autobusów będziemy mogli podpisać jeszcze w tym roku - opowiada Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy poznańskiego MPK.

  Projekt obejmuje zakup 75 nowych autobusów: 30 standardowych, 12-metrowych i 45 przegubowych o długości 18 metrów. Całkowita wartość inwestycji oszacowana została na poziomie 73,6 milionów złotych, a wysokość dotacji dotyczyć będzie kwoty 58,8 milionów złotych

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mpk

  mpk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

  Jakoś Poznań nie kupuje najfajniejszych 15-tek... (nie mówiąc już o piętrowych, które mogłyby się okazać niesamowitą atrakcją turystyczną)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo