Warszawski tryumf na jarocińskiej scenie

  Warszawski tryumf na jarocińskiej scenie

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Warszawska Rotofobia wygrała konkurs dla młodych kapel na festiwalu w Jarocinie, zdobywając nagrodę jury - 3000 złotych.
  Wyróżnienie publiczności, wyrażone największą liczbą sms-ów, trafiło do wrocławskiej grupy Holden Avenue. Oba zespoły zobaczymy w niedzielę o godzinie 16 na na dużej scenie festiwalowej.

  Trio Rotofobia - Sebastian, Arkus i Szymon - to znani od kilku lat przedstawiciele warszawskiej sceny indie rockowej, w którego nagraniach słychać inspirację sceną nowojorską. - Potrafią dać absolutnie przeciętny koncert, by następnym razem zagrać świetnie. W Jarocinie udało im się to drugie - mimo drobnych pomyłek mieli całościowy pomysł na prezentację swojej muzyki - skomentował wybór jury jego szef, Piotr Stelmach z radiowej Trójki.

  Holden Avenue to kwartet z Wrocławia, którego piosenki można zaliczyć do kręgu kalifornijskiego punk-rocka. Wyróżnienia jury otrzymały też zespoły Plug & Play, Washing Machine i Wilson Square.
  Konkurs dla młodych zespołów odbywał się od sobotniego poranka na mobilnej scenie Red Bulla usytuowanej przy polu namiotowym. Publiczność odsypiała jeszcze piatkowe, mało udane nocne koncerty - zarówno Bad Brains, jak i Editors rozczarowali bowiem kilkutysięczną widownię. Pierwszych pogrążył nieobecny duchem, niemiłosiernie fałszujący wokalista HR. Editors grali wspaniale, dopóki ich śpiewak Thomas Smith... nie stracił głosu. Grupa pzreprosiła widownię - zamiast 75 minut spędziła na scenie około 40. Na bohatera pierwszego wieczoru zasłużyli zatem niespodziewanie punk-rockowcy z kalifornijskiego zespołu Ignite.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  opinia

  jarociniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  Festiwal w jarocinie w ostatnich latach przypomina wiejski festyn,miasto doplaca do festiwalu coraz wieksze pieniadze,a burmistrz pawlicki mowi ze jest to impreza dochodowa-jedna bagno.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo