Wnuk Arkadego Fiedlera odkrywa Polskę... maluchem

  Wnuk Arkadego Fiedlera odkrywa Polskę... maluchem

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wczoraj rano wystartowali jedenastoletnim Fiatem 126p z Puszczykowa. Wczesnym popołudniem jeździli lokomotywą w Wolsztynie, a dzisiaj powinni dotrzeć do Szklarskiej Poręby.
  Wnuk Arkadego Fiedlera, podróżnika i pisarza, też Arkady, ale Paweł, po ośmiu latach pobytu w Wielkiej Brytanii postanowił zorganizować wyprawę... po Polsce.

  Wraz z grupą przyjaciół rozpoczął wczoraj ekspedycję: "Po drodze". Fiatem 126p, mającym na liczniku 100 tys. km zamierzają pokonać około czterech tysięcy kilometrów. Trasa, jaką chcą pokonać, wiedzie wzdłuż granic Polski.

  - Na pewno odwiedzimy Janów Podlaski. Jeździmy konno więc może uda się dosiąść jakiegoś "araba". Planujemy też nocleg w jurcie tatarskiej w Kruszynianach. Jesteśmy otwarci na przygody i podpowiedzi ludzi, których spotkamy - mówi Arkady Paweł Fiedler.

  Za wnukiem pisarza podąża ekipa filmowców. Wspólnie zamierzają przygotować film o współczesnej Polsce. Wyprawa samochodem legendą, a jak dodaje Arkady Paweł Fiedler, autem, którym zaczynał jeździć, gdy tylko zdobył prawo jazdy, będą podróżować przez siedemnaście dni. Eskapada zakończy się w Puszczykowie.

  - Ten wyjazd to po trosze podróż sentymentalna. Wzięła się z tęsknoty za Polską i chęci zobaczenia, jaka ona jest dzisiaj.

  - Chcemy pokazać Polskę znaną i nieznaną - mówi pomysłodawca wyprawy. W ekipie, która jedzie drugim samochodem są też operatorzy filmowi, specjaliści od dźwięku a także przyrodnicy. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć na stronie internetowej: www.podrodze.com.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo