Turek: Kopalnia nagrodzona za solidność

  Turek: Kopalnia nagrodzona za solidność

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kopalnia "Adamów" uzyskała tytuł "Solidny przedsiębiorca". Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali zorganizowanej w Warszawie.

  Konkurs, w którym zwyciężyła spółka z Turku, ma na celu wyróżnienie firm odznaczających się dbałością o pracowników, głównie pod kątem zapewnienia warunków pracy i możliwości rozwoju zawodowego.

  - Tytuł "Solidny Pracodawca" to najlepsza wizytówka dla naszej kopalni. Cieszymy się z tej prestiżowej nagrody - mówi Dariusz Orlikowski, prezes zarządu KWB Adamów.
  KWB "Adamów" jest największym pracodawcą w regionie turkowskim, zatrudnia prawie 1800 osób. Przedsiębiorstwo w skali rocznej wypłaca wynagrodzenia o łącznej kwocie 90 mln zł. Obecnie, kiedy duże firmy borykają się ze skutkami kryzysu, bezpieczeństwo to widać jeszcze lepiej.
  - Jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem w regionie, które w czasach spowolnienia gospodarczego nie prowadzi redukcji etatów. Wręcz przeciwnie - zatrudniamy kolejne osoby - mówi Andrzej Kaczmarek, członek zarządu KWB.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo