W poznańskich szpitalach pacjenci nie mają rzeczników

  W poznańskich szpitalach pacjenci nie mają rzeczników

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miesiąc z górą upłynął już od ogłoszenia inicjatywy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia stworzenia w każdym wielkopolskim szpitalu funkcji rzecznika praw pacjenta.
  - Nic nie wiem na temat tej inicjatywy - dziwi się Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor szpitala im. Raszei w Poznaniu. - Pomysł jest dobry i widzę zapotrzebowanie na tego typu pomoc dla pacjenta z naszej strony, ale na razie tylko myśleliśmy o stworzeniu takiej funkcji.

  Nic o pomyśle NFZ nie wiedziała również dyrektor Sylwia Świdzińska ze szpitala dziecięcego im. Krysiewicza. - Nic mi nie wiadomo o takiej inicjatywie. - tłumaczyła. - My zresztą od dawna rzecznika mamy. Problemy naszych pacjentów rozwiązywane są na bieżąco.

  Podobnie wypowiadał się Stanisław Rusek, rzecznik ZOZ Nowe Miasto w Poznaniu. - W obu naszych szpitalach rzecznicy funkcjonują od wielu lat - mówił rzecznik. - Ale zainteresowanie ich praca jest niewielkie.

  Jak wyjaśniła rzecznik praw pacjenta przy WOW NFZ Aldona Jaworska rzecznicy funkcjonują w szpitalach mających certyfikat jakości. - Certyfikat nakłada taki obowiązek - dodała.

  Pomysł rzecznika we wszystkich szpitalach poparli m.in. Wielkopolski Związek Zakładów Opieki Zdrowotnej, Uniwersytet Medyczny i Wielkopolski Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo