Inwestycje: Nowa szkoła na poznańskim Strzeszynie Greckim

  Inwestycje: Nowa szkoła na poznańskim Strzeszynie Greckim

  Zdjęcie autora materiału

  Głos Wielkopolski

  Już wkrótce powstanie nowa szkoła na poznańskim Strzeszynie Greckim. Zakończył się bowiem przetarg na budowę podstawówki i gimnazjum przy ulicy Hezjoda w Poznaniu.
  Generalnym wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Techniczno - Budowlane Nickel. Budowa szkoły rozpoczyna się już w tym miesiącu, kosztować będzie ok. 19 milionów. Inwestycję finansuje Miasto Poznań. Będzie to pierwsza szkoła zbudowana na terenie Poznania od 1989 r.


  Od września 2011 r. mieszkańcy poznańskiego Strzeszyna Greckiego będą mogli wysyłać swoje dzieci do nowoczesnej szkoły. W budynku na placu u zbiegu ulic Wergiliusza, Hezjoda, Safony i Homera powstanie podstawówka oraz gimnazjum dla 800 uczniów.

  - Prace budowlane zaczynamy już w tym miesiącu, powinny one trwać ok. 20 miesięcy - mówi Artur Pluta Dyrektor Naczelny Przedsiębiorstwa Techniczno - Budowlanego Nickel - Projekt szkoły na poznańskim Strzeszynie to ciekawy eksperyment architektoniczny stworzony przy wykorzystaniu tradycyjnych materiałów wykończeniowych i niebanalnej kolorystyki. - dodaje A. Pluta.

  W projekcie szkoły przewidziano budowę 41 sal lekcyjnych wraz z salami specjalistycznymi: chemiczną, zajęć plastycznych, zajęć muzycznych, salą komputerową, audiowizualną oraz salą sportową, kondycyjną i salą gimnastyki korekcyjnej. Budynek będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Dodatkową atrakcją będzie budowa nowoczesnej hali sportowej z trybunami dla 400 widzów oraz boiska do piłki nożnej, boiska do koszykówki i siatkówki, bieżni sportowej o długości 60 m, skoczni w dal i placu zabaw dla dzieci młodszych.

  Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo dzieci na poznańskim Strzeszynie będą miały jedną z najnowocześniejszych szkół w okolicy. Strzeszyn Grecki to bardzo dynamicznie rozwijający się rejon Poznania. Co roku oddawane są tam do użytku nowe domy i mieszkania. Budowa nowej szkoły w tej okolicy jest więc niezbędna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo