Szpitalna tragedia bez dalszego ciągu w sądzie

  Szpitalna tragedia bez dalszego ciągu w sądzie

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Umorzeniem zakończyło się śledztwo w sprawie śmierci matki i noworodka w ostrzeszowskim szpitalu.
  Dramat na tamtejszej porodówce rozegrał się pod koniec 2007 roku. W postępowaniu personelu medycznego prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.

  Marcin i Monika wiedzieli, że będą mieli córkę, i że będzie miała na imię Lena. Kupili już dla niej łóżeczko. Cała ciąża przebiegała pomyślnie, a w dniu, kiedy przypadał termin rozwiązania, Monika czuła się na tyle dobrze, że wybrała się nawet po zakupy.

  - Spotkałem ją na ulicy i zażartowałem, pytając, kiedy wreszcie zostanę wujkiem - mówi jeden z jej znajomych. - Odpowiedziała, również żartując, że może jeszcze dzisiaj. Była w jak najlepszej kondycji.

  Jeszcze tego samego dnia ordynator ginekologii potwierdziła, że wszystko jest w porządku i następnego dnia wywoła poród. Kilka godzin później zaczęły się pierwsze bóle.

  - Byłem przy porodzie i widziałem, że Monika była bardzo dzielna. Gdy zobaczyłem główkę, wyproszono mnie, bo postanowiono zastosować poród kleszczowy. Na korytarzu zastanawiałem się, dlaczego nie słychać płaczu dziecka. Dowiedziałem się, że stan córki jest bardzo ciężki. A po godzinie powiedziano mi, że nie udało się jej uratować - wspomina Marcin Bandzerewicz, ojciec dziecka.
  Szybko okazało się, że to nie koniec koszmaru. U Moniki pojawiły się problemy z tętnem. Z ginekologii trafiła na intensywną terapię. Tam usunięto macicę, ale nie potrafiono opanować krwotoku. Wkrótce doszło do obumarcia mózgu, a w konsekwencji do zgonu. Kobieta przeżyła swoją córkę tylko o kilka godzin.

  Marcin Bandzerewicz złożył w prokuraturze powiadomienie, w którym napisał o zaniedbaniach w szpitalu. Jego zdaniem, należało wcześniej zdecydować się na cesarskie cięcie.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu dziennika "Polska Głos Wielkopolski"

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo