Kępno: Szpital odzyskał 2 miliony złotych

  Kępno: Szpital odzyskał 2 miliony złotych

  MAW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 2 miliony 200 tys. zł to pieniądze, które odzyskał szpital od rządu i Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Szpital od wielu lat starał się odzyskać pieniądze z legendarnej już podwyżki dla pielęgniarek w kwocie 203 złotych przyznanej przez rząd kilka lat temu. Państwo nie zrefundowało zwiększenia poborów szpitalom, które w końcu zaczęły upominać się o swoje przed sądem. Podobnie było z refundacją ponadkontraktowych przyjęć pacjentów do szpitala. Wszystkie zaległości udało się w tym roku odzyskać i w szpitalnej kasie nagle znalazło się ponad 2 miliony złotych.


  Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, zdecydowano o przekazaniu tych środków na powiększenie kapitału zakładowego. Posłużą one, mówił starosta kępiński Jerzy Trzmiel na sfinansowanie szpitalnych inwestycji.
  ::: Reklama :::

  - Bardzo ważnym zakupem, który planujemy jest kupno dla szpitala tomografu - przyznaje starosta. - Część kwoty zamierzamy także przeznaczyć na zakupy związane z planowaną rozbudową szpitala.

  Projekt pierwszego etapu rozbudowy szpitala i jego dofinansowanie w wysokości 85 procent wstępnie został przyjęty przez ministerstwo. Budowa nowego Oddziału Ratunkowego jest prawie pewna, jednak powiązany z nim kolejny etap budowy Oddziału Operacyjnego już nie. Kolejny etap pochłonie bowiem znacznie więcej środków.

  - Są pewne obawy związane z otrzymaniem środków na rozbudowę bloku operacyjnego - mówi starosta Trzmiel - Będziemy jednak robić wszystko, by te pieniądze pozyskać.

  Rozstrzygniecie kolejnego projektu nastąpi dopiero pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo