Poznaniacy chętnie czipują swoje psy

  Poznaniacy chętnie czipują swoje psy

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 1500 psów w Poznaniu jest już zaczipowanych. Właściciele przywożą je do schroniska przy ulicy Bukowskiej lub do mobilnego punktu. Zainteresowanie akcją zaskoczyło nawet samych organizatorów.

  Prawie 1100 czipów wszczepiono w poznańskim schronisku. Akcja ruszyła tam 20 maja. Aby móc zaczipować tam swojego pupila, należy się wcześniej zarejestrować, dzwoniąc pod numer 061 868 10 86 lub osobiście (w dni robocze - w godzinach od 7 do 17, w soboty - od godziny 10 do 13). Same zabiegi przeprowadzane są w dni powszednie, w godzinach 15-20.

  Wielkim zainteresowaniem cieszy się także mobilny punkt czipowania psów.
  W minioną sobotę i niedzielę auto stanęło w parku na osiedlu Chrobrego. - Już w pierwszy weekend działanie punktu spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, nie tylko Piątkowa. Oznakowanych zostało aż 455 poznańskich psów! - opowiada Joanna Francuz - Jankowska z poznańskiego magistratu.

  Dodaje, że liczba wszczepionych czipów zdecydowanie (i pozytywnie) przekroczyła oczekiwania organizatorów. - Chcieliśmy zaczipować 320 czworonogów, a wszczepiliśmy aż 135 czipów więcej - mówi.

  W najbliższy weekend mobilny punkt stanie na boisku przy bloku numer 2 na osiedlu Jana III Sobieskiego. Bezpłatne czipowanie potrwa w godzinach od 10 do 18. Jednak już godzinę przed rozpoczęciem akcji należy zarejestrować psa (wtedy też wydawane są numerki na konkretną godzinę).

  Zarówno do schroniska, jak i do mobilnego punktu należy zabrać z sobą dowód tożsamości oraz zaświadczenie o zaszczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. W schronisku dodatkowo wszystkie psy powinny mieć kaganiec, w mobilnym punkcie - jedynie psy ras uznawanych za agresywne.
  18 lipca mobilny punkt pojedzie na os. Wichrowe Wzgórze, 19 lipca - os. Kosmonautów, 25 lipca - os. Łokietka, 26 lipca - os. Zwycięstwa.

  Czipowanie jest obowiązkowe. Od początku przyszłego roku strażnicy miejscy będą karać właścicieli psów, którym nie wszczepiono czipa (mandaty w wysokości od 20 do 500 zł).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo