Poznań: Będzie czyściej i porządniej

  Poznań: Będzie czyściej i porządniej

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rada Miasta wprowadziła zmiany w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta O prawie 28 złotych wzrosła wysokość górnej stawki opłat za odbiór nieczystości ciekłych. Teraz za metr sześcienny zapłacimy 23 zł. Obecnie stawka maksymalna wynosi 18 zł. Obowiązuje ona od 2007 roku. Od tego czasu jednak znacznie wzrosły koszty związane z odbiorem i transportem nieczystości ciekłych. Ponadto postanowiono zrezygnować z zapisu w regulaminie, który określał górne stawki opłat za opróżnianie koszy ulicznych, ponieważ firmy, które tym się zajmują są wyłaniane w drodze przetargu.

  Z dokumentu wykreślono także paragraf dotyczący starego systemu znakowania psów za pomocą znaczków. Właściciele czworonogów w ten sposób oznakowanych mają czas do końca roku, by je zaczipować. Może tego dokonać lekarz weterynarii, który posiada uprawnienia do rejestracji i oznakowania psów. Mieszkańcy są zobowiązani do sprzątania po pupilach. Z tego obowiązku zostały zwolnione osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności (np. niewidomi z psem przewodnikiem).

  Znowelizowany regulamin wprowadza obowiązek oznakowania i numeracji kontenerów do gromadzenia odpadów komunalnych. Na pojemnikach i kontenerach musi znaleźć się logo firmy, która odbiera odpady.

  Radni przyjęli także uchwałę w sprawie zasad korzystania z parków i zieleńców miejskich. Warto zapoznać się z regulaminami parków znajdujących się na terenie miasta, bo może nas spotkać przykra niespodzianka, jeżeli trafimy na strażnika miejskiego - służbistę. Na przykład w parku im. Mickiewicza nie wolno jeździć pojazdami z wyjątkiem rowerków dziecięcych, jeździć na rolkach, wrotkach, wprowadzać psów czy wchodzić do fontanny.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tego nikt nie przestrzega

  anna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  tego nikt nie przestrzega! Dlaczego? Odpowiedz jest prosta: tego NIKT nie egzekwuje- Straż Miejska ugania sie tylko za kierowcami a własciciele psow zanieczyszczających miasto są bezkarni!!...rozwiń całość

  tego nikt nie przestrzega! Dlaczego? Odpowiedz jest prosta: tego NIKT nie egzekwuje- Straż Miejska ugania sie tylko za kierowcami a własciciele psow zanieczyszczających miasto są bezkarni!! Przykład; Ulica Robocza która jest po prostu wychodkiem dla okolicznych psów-fetor nie do zniesienia -przejsc nie można -gdzie SANEPID gdzie Straz Miejska? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rada miasta

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  ja już to słyszałem i czytałem wiele razy -po prostu nie wierzę urzędnikom .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo