Poznań: Rowerzyści będą mieli lepiej

  Poznań: Rowerzyści będą mieli lepiej

  Filip Czekała

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tegoroczne lato przyniesie sporo zmian dla rowerzystów. Zarząd Dróg Miejskich w ostatnim czasie oddał do użytku kilka nowych odcinków dróg rowerowych, a w najbliższych tygodniach ułatwienia dla cyklistów powinny pojawić się w kolejnych miejscach.

  Amatorzy "dwóch kółek" mogą już testować nowe ścieżki po obu stronach ulic Głogowskiej (między nowym odcinkiem ulicy Kopanina a ulicą Ostatnią), Bohaterów Westerplatte i Ostatniej. Na ulicy Ostatniej brakuje jednak fragmentu łączącego ją z ulicą Leszczyńską, gdyż teren na którym miałaby przebiegać ścieżka nie należy do miasta.

  Ponadto, remont przeszła droga rowerowa przy ul. Brzechwy, zalegalizowana została także możliwość przejazdu pod wiaduktem kolejowym przy ulicach Miśnieńskiej i Legnickiej, o co wnioskowała już w styczniu Sekcja Rowerzystów Miejskich.
  - Sprawa ciągnęła się dość długo, ponieważ mieszkańcy zapytali nas o możliwość wprowadzenia w tym miejscu ruchu samochodowego. PKP jednak nie zgodziło się na takie rozwiązanie, gdyż nie pozwala na to klasa wiaduktu - wyjaśnia Andrzej Billert z ZDM.
  Ważne połączenie zyskają niedługo rowerzyści z Winograd. Przy okazji remontu, kładka nad ulicą Księcia Mieszka I, łącząca ulice Wyłom i Hercena, zostanie dostosowana do potrzeb rowerzystów. - Już od dawna była potrzeba włączenia na niej ruchu rowerowego. Kładka stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla Al.

  Solidarności. Zamontujemy tam bariery o wysokości 1,3 metra, które zagwarantują cyklistom bezpieczeństwo - tłumaczy A. Billert. Możliwość korzystania z kładki cieszy także rowerzystów: - Dzięki temu zyskamy kolejne połączenie Winograd z Winiarami- mówi Ryszard Rakower z SRM. - Cieszy też materiał z której będzie wykonana. Żywiczna nawierzchnia znakomicie sprawdza się obecnie na moście św. Rocha i wiadukcie Górczyńskim - dodaje.

  W najbliższym czasie do użytku zostanie oddany także kolejny odcinek drogi rowerowej przy ulicy Bukowskiej, w okolicach ulicy Łubieńskiej, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się też wytyczenie kontrapasa na ul. Gajowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo