Poznań: Głuchy telefon do komisariatu

  Poznań: Głuchy telefon do komisariatu

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Przepraszamy, nie ma takiego numeru - usłyszy większość mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy zadzwonią do swojego komisariatu. Spora część jednostek zrezygnowała bowiem z numerów, które podawane są w książkach telefonicznych, a nawet na stronie internetowej policji. Powód?
  Racjonalizacja wydatków. Sęk w tym, że ta "racjonalizacja" utrudnia kontakt mieszkańców z policją.
  Do niedawna czternaście komisariatów w powiecie podawało numery tak zwane miejskie, pod które w każdej chwili mógł zadzwonić potrzebujący pomocy mieszkaniec. Do dzisiaj numery te są podawane, ale nikt nie uzyska z nimi połączenia. Aktualne pozostają tylko numery do Buku, Lubonia, Swarzędza i Tarnowa Podgórnego, choć nie wiadomo jak długo jeszcze.


  - Telefoniczne numery miejskie zyskiwały jednostki, które nie były podłączone do sieci służbowej. Nastąpiła jednak rozbudowa systemu łączności, więc nieuzasadnione było przedłużanie umów z operatorem - tłumaczy Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Staramy się racjonalizować wydatki i to działanie jest ich elementem.

  - A mieszkańcy? - pytamy.
  - Mieszkańcy nadal mogą do nas dzwonić, tylko na inne numery. Komendanci komisariatów mieli ich poinformować o zmianie - wyjaśnia Andrzej Borowiak. - Zresztą i tak, w sytuacjach nagłych, należy dzwonić pod numer alarmowy 997.

  - Podajemy nowy numer w mediach lokalnych oraz na stronie internetowej gminy - mówi Marcin Walczak, komendant stęszewskiego komisariatu.

  Podobnie zrobili lub planują zrobić inni komendanci. Także poznańska komenda obiecuje uaktualnić listę telefonów do komisariatów w internecie (część zmian już wprowadzono).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  emot

  emot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  http://pavel1988.mybrute.com

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo