Nowy oddział WORD zlikwiduje korki?

  Nowy oddział WORD zlikwiduje korki?

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przejazd ulicą Winogrady podczas jej remontu to prawdziwa droga przez mękę - skarżą się kierowcy.
  I tak już spore utrudnienia zwiększają pojazdy ośrodków szkolenia kierowców, dla których ta ulica i jej okolice to najpopularniejsze miejsce ćwiczeń. Sytuacji nie zmienia nawet to, że kandydaci na kierowców nie zdają egzaminu na tych trasach.

  - Egzaminy w tym miejscu nie są prowadzone od ubiegłego roku - mówi Mariusz Prasek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu. - To wynik między innymi próśb mieszkańców. Chodzi o to, aby w miarę możliwości unikać egzaminów tam, gdzie toczą się przebudowy ulic.

  Nie ma jednak za to żadnych przepisów, aby w podobny sposób rejon ulicy Winogrady omijały szkoleniowe "elki".

  - Oznacza to większą liczbę samochodów, korki, a przez to mniejszą efektywność jazdy. Następuje większe zużycie paliwa i co za tym idzie, emisja spalin - tłumaczy Leszek Kurek, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UMP. - Już i tak trudną sytuację łatwo naruszyć przez dodanie nawet niewielkiej ilości pojazdów. Potrzebne są rozwiązania, które umożliwią wybór różnych tras.

  Na razie jednak instruktorzy ćwiczą przeważnie w okolicach ulicy Winogrady. Rząd kilkudziesięciu "elek" w rejonie Wilczaka to też nie jest rzadki widok. Jest to teren atrakcyjny, bo posiada wszystkie elementy, które są oceniane podczas egzaminu, m.in. odpowiednie skrzyżowania czy tory tramwajowe, a także jest blisko WORD-u.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo