Leszno: Nazwy 47 ulic do poprawki

  Leszno: Nazwy 47 ulic do poprawki

  DAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Miasto planuje zmienić nazwy 47 ulic. Powód? Ujednolicenie nazewnictwa jest konieczne chociażby z punktu widzenia postępującej informatyzacji urzędów. Radni nie przyjęli jednak uchwały w tej sprawie.


  Mają wątpliwości dotyczące kosztów, które mieszkańcy musieliby ponieść w związku ze zmianami. Niektórym nie podobały się też proponowane w projekcie uchwały nazwy.
  - Czytając dokładnie można zauważyć, że przy niektórych nazwiskach brakuje skrótów. Stanisław Staszic był księdzem i dlatego przy jego nazwisku powinien się pojawić skrót ,,ks." - przekonywał Andrzej Bortel z klubu PiS.


  Radny podobnych niuansów wymienił jeszcze kilka. Ulice nie będą miały bowiem całkowicie odmiennych nazw. Korekcie podlegają głównie imiona, tytułów, czy właśnie skróty. Przykładowo ulicę Chrystiana Andersena miałaby zastąpić ulica Hansa Christiana Andersena, a ulicę Drzymały proponuje się zastąpić ulicą Michała Drzymały. Prawdziwa dyskusja toczyła się jednak na temat kosztów wprowadzenia uchwały w życie. Ujednolicenie nazewnictwa to nie tylko wymiana tabliczek, ale także sprawy związane z dokumentami mieszkańców. Urzędnicy zapewniali jednak, że wymianę prawa jazdy, dowodów osobistych, czy rejestracyjnych będzie finansowana z budżetu państwa i miasta.

  - Chodzi też o pieczątki firm, reklamy i kosztowne zmiany wpisów do sądowych rejestrów lub ksiąg wieczystych - pytał radny Piotr Więckowiak z PO.

  Prezydent zapewnił, że nowe nazwy to nie ,,widzimisie" urzędników, ale konieczność wynikająca z postępu i teleinformatyzacji miasta. Pewne koszty z tym związane są niestety nieuniknione.
  Kończąc dyskusję Grzegorz Rusiecki złożył wniosek o wycofanie projektu do dalszych prac. Po wprowadzeniu poprawek i kampanii informacyjnej, radni przegłosują projekt uchwały w sierpniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo