Poznań: Czipowanie psów z samochodu

  Poznań: Czipowanie psów z samochodu

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę i niedzielę po raz pierwszy wyjedzie "do akcji" mobilny punkt darmowego czipowania psów. W ten weekend będzie w godzinach od 10 do 18 stał w Parku Chrobrego na Piątkowie.
  Poznaniacy wielokrotnie zwracali się do redakcji "Polski Głosu Wielkopolskiego" z uwagami, że trudno im dotrzeć z psem do schroniska. Ludzie starsi nie wyobrażali sobie też długiego stania w kolejce, tak jak to było na Łęgach. Wszystkie te głosy przekazywaliśmy do magistratu.

  Pierwotnie zakładano, że do akcji włączone zostaną wybrane lecznice weterynaryjne. Okazało się jednak, że lekarze weterynarii obliczyli swe koszty (za dodatkowe odpady do utylizacji, wprowadzanie danych do komputera, badania) na 21,40 zł. Z danych zebranych przez urzędników wynikało, że w innych miastach usługa ta jest tańsza o ok. 8 zł. Do porozumienia nie doszło.

  Aby umożliwić czipowanie psów poznaniakom mieszkającym w odległych od schroniska dzielnicach, uruchomiony zostanie mobilny punkt. Oznakowany samochód będzie stawał w wyznaczonym miejscu w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 10 do 18. Informacje są też na stronach internetowych www.poznan.pl oraz www.kejter.pl.

  Nadal będzie też można czipować w Schronisku dla Zwierząt. Trzeba jednak wcześniej dokonać rezerwacji pod nr tel. 061 868 10 86. Właściciel musi mieć dowód osobisty, książeczkę zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami, a pies założoną smycz i kaganiec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo