Muzyka i teatr na dziedzińcach zamkowych: Koncerty pod...

  Muzyka i teatr na dziedzińcach zamkowych: Koncerty pod sufitem nieba

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncertem grupy Raz Dwa Trzy rozpocznie się w najbliższy czwartek letni cykl koncertów i przedstawień teatralnych na dziedzińcach największego wielkopolskiego centrum kultury - CK Zamek.
  Raz Dwa Trzy nie rozpieszczają swych wielbicieli częstymi wydawnictwami - na premierowe kompozycje czekamy już od sześciu lat. Ostatni album nosił tytuł "Trudno nie wierzyć w nic", zatem nie wypada nie wierzyć także w nowe kompozycje Adama Nowaka i spółki.

  - Zamierzamy nagrać je we wrześniu, ale czy ukażą się w tym roku, jeszcze nie wiadomo - zdradza nam i daje nadzieję Grzegorz Szwałek - akordeonista Raz Dwa Trzy.

  Po zielonogórskiej ekipie czeka nas jeszcze w lipcu sporo wydarzeń. Za tydzień (10 lipca) wystąpi łącząca poezję z rockiem Maria Peszek, która już chyba na dobre poświęciła aktorską karierę na rzecz muzycznego rozwoju.
  Album "Maria Awaria" potwierdził, że jej wyjątkowa osobowość, twórcza odwaga i skłonność do przełamywania schematów warte są więcej niż defilada po modnych festiwalach, poczytnych kolorowych pismach i schlebianie niewyszukanym gustom.

  W kolejnych koncertach zamkowego cyklu wystąpią krakowscy klezmerzy z Bester Quartet (15 lipca), a zaraz po nich dwa obiecujące poznańskie zespoły, poszerzające nieco pojęcie "pop" wokalni : wirtuozi z AudioFeels i flirtujący z rapem i soulem Wolny Band Daniela Moszczyńskiego (16 lipca).

  Kolejny tydzień przyniesie występy zespołu akordeonistów Motion Trio (22 lipca), a także zawsze ciepło przyjmowanej w Poznaniu diwy piosenki aktorskiej Katarzyny Groniec, która w pełnej scenografii zaprezentuje swój program "Listy Julii" (23 lipca). Osławionym "Psychobójcą" zapewne uraczy nas z kolei Mariusz Lubomski (30 lipca).

  Ponadto 14 lipca zobaczymy jedyny w tym miesiącu spektakl teatralny "E d'ammuri t'arricuordi / Oh love, do you remember?" w wykonaniu włoskiego Teatro Tascabile. KOSTA

  Raz dwa trzy
  Dziedziniec Różany CK Zamek
  (ul. Św. Marcin 88/92)
  czwartek 9.07, godzina 21.30
  bilety: 40 zł
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo