Letnie koncerty muzyki nie tylko poważnej: Dostojne plenery

  Letnie koncerty muzyki nie tylko poważnej: Dostojne plenery

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Gdzie mogą wybrać się sympatycy muzyki kameralnej i zarazem letnich festiwali w Poznaniu i w Wielkopolsce?
  Już bowiem trwają Letnie Koncerty Ratuszowe, a także codzienne (godzina 12.15) recitale organowe w poznańskiej farze. Kończy się natomiast IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej, a zaczynają się festiwale na Ostrowie Tumskim w Poznaniu i w Kórniku.

  Na organach Ladegasta w farze zagra dziś Paweł Kuchnicki, któremu na klarnecie towarzyszyć będzie uczennica Liceum Muzycznego w Poznaniu Marta Kania.
  Kuchnickiego usłyszeć będzie można również w poniedziałek i we wtorek. Tymczasem jutro na farnych organach zagra Grzegorz Celiński, a w środę i w czwartek Szymon Tritt. W każdy czwartek lipca i sierpnia o godzinie 20 odbywają się w farze "Staromiejskie koncerty organowe". W przyszły czwartek w ich ramach zagra Andrzej Mielewczyk. W programie m.in. kompozycje jego oraz Jana Sebastiana Bacha.

  Dziś na Ostrowie Tumskim rozpoczyna się II Festiwal "Cantemus Dominum in Laetitia". Festiwal zainauguruje dziś o godzinie 17 w Muzeum Archidiecezjalnym wernisaż wystawy Ewy Danuty Muszyńskiej oraz koncert "In Anno Jubileo". Gra klawesynistka Maria Banaszkiewicz-Bryła, wiolonczelista Tomasz Lisiecki, kontratenor Tomasz Raczkiewicz oraz skrzypek Marcin Suszycki. W programie m.in. kompozycje Henry'ego Purcella, Jerzego Fryderyka Haendla oraz Josepha Haydna.

  Jutro o godzinie 19 na Dziedzińcu Pałacu Arcybiskupów Poznańskich zagra Sun Flower Orchestra. Ten sam zespół zagra w niedzielę (godzina 17), inaugurując festiwal "Muzyka z Kórnika" w Arboretum.

  Jutro o godzinie 16 w Muzeum Zespole Pałacowo-Parkowym w Dobrzycy kolejny koncert festiwalu "Muzyka w południowej Wielkopolsce". Utwory Mozarta i Beethovena zagrają kwartet "Egine" oraz waltorniści Włodzimierz Galas i Aleksander Stariniec. W niedzielę natomiast o godzinie 18 w pałacu Gorzeńskich w Śmiełowie gra kwintet "Schubert" oraz skrzypaczka Renata Pawelec i pianistka Dorota Szczepaniak. W programie kompozycje Franciszka Schuberta oraz Grażyny Bacewicz.

  W niedzielę o godzinie 18 rozpoczyna się kolejny sezon Koncertów Sołackich na tarasie hotelu Meridian. Na początek "Wieczór wileński" w wykonaniu Jerzego Garniewicza.

  W niedzielę również, ale o godzinie 19 finałowy akcent IV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. W kościele św. Floriana w Wirach zagrają Zespół Muzyki Dawnej Parnassos oraz organista Adam Klarecki.

  W środy zawsze o godzinie 17 odbywają się Letnie Koncerty Ratuszowe. 8 lipca w koncercie "Mistrzyni i uczeń" zaprezentują się sopranistka Barbara Mądra i tenor Łukasz Wilda. W programie m.in. kompozycje Paderewskiego i Schuberta.

  Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo