Poznań: Można kupić lokal przy ulicy Gołębiej

  Poznań: Można kupić lokal przy ulicy Gołębiej

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się jutro już drugi przetarg na mieszkania w zrewitalizowanej przez miasto kamienicy. Tym razem na chętnych czekają lokale w budynku przy ul. Gołębiej 3.
  Poprzednio miasto wystawiało na sprzedaż mieszkania w kamienicy przy ulicy Wielkiej 11. Nie było na nie chętnych. Cena była wysoka, bo nawet 12 tys. zł za metr kwadratowy, ale z udziałem w gruncie, bo dom ma duże podwórko.

  Jutro wystawionych w przetargu będzie dziewięć mieszkań. Remont domu przy Gołębiej 3 kosztował 3 mln 255 tys. zł. Budynek powstał w końcu XIX wieku. Podczas kompleksowej rewitalizacji ostatnią, strychową kondygnację, zaadaptowano na cele mieszkaniowe. Powstały dwa lokale dwupoziomowe. Ich ceny wywoławcze to ok. 900 tysięcy złotych. Podczas dni wyznaczonych na oglądanie lokali wielu chętnych nie było.

  Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyły się lokale w kamienicy przy ulicy Wronieckiej 24. Ona również została wybudowana w XIX wieku. Przez lata dobudowywano do niej pomieszczenia służące za warsztaty i magazyny. Podczas prac rewitalizacyjnych zostały one wyburzone. Dzięki temu powiększono podwórze, gdzie funkcjonuje teraz kawiarniany ogródek. Ciekawe jest także to, że jedno z mieszkań - kawalerka - posiada osobne wejście od podwórza.

  Czynnikiem, który przyciąga zainteresowanych jest fakt, że ze względu na indywidualny wpis kamienicy do rejestru zabytków, cena uzyskana w przetargu zostanie obniżona o 50 procent.
  Przetarg dotyczący Wronieckiej zaplanowano na 13 lipca, ale na wpłacenie wadium, by wziąć w nim udział, zostały tylko trzy dni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo