Poznań: Powstanie osiedle domów modułowych

  Poznań: Powstanie osiedle domów modułowych

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych nosi się z zamiarem wybudowania osiedla domów z mieszkaniami socjalnymi. Nowością jest to, że budynki miałyby powstać z gotowych modułów. Takie budownictwo jest dużo tańsze od tradycyjnego, bo koszt jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej to około dwa tysiące złotych.

  - Pracujemy nad tym projektem. Przedstawiłem go prezydentowi Mirosławowi Kruszyńskiemu i radnym. Zyskał ich akceptację - potwierdza Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL. Właśnie takie budownictwo: tanie, szybkie, funkcjonalne i ekologiczne cieszy się coraz większym poparciem na zachodzie Europy.

  - Kwestia takich rozwiązań dla budownictwa społecznego pojawiła się podczas dyskusji w międzynarodowej grupie, w której pracujemy - dodaje J. Pucek. Stąd też pewność, że domy modułowe sprawdzają się pod każdym względem: technicznym, finansowym, ekologicznym i społecznym.
  - Są estetyczne, wygodne, trwałe, nie są odbierane przez społeczeństwo jako coś gorszego, jak kontenery - podkreśla dyrektor.

  - Pomysł jest bardzo dobry. Są to na pewno lepsze, wygodniejsze mieszkania niż te, w których obecnie mieszka wielu poznaniaków - ocenił Michał Grześ, przewodniczący komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej Rady Miasta Poznania.

  Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych zamierza już w przyszłym roku wybudować jeden taki dom.
  - Miasto ma sporo terenów, które można na ten cel wykorzystać - dodaje J. Pucek.
  Wstępny koszt budowy domu modułowego dla kilku - kilkunastu rodzin wyniósłby ok. miliona złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo