Poznań: Wstrzymano przyjęcia do straży miejskiej

  Poznań: Wstrzymano przyjęcia do straży miejskiej

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W tym roku nie będą przyjmowani do straży miejskiej nowi pracownicy - poinformował wczoraj radnych z komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Wojciech Ratman, szef poznańskich municypalnych. Powód? Oszczędności.
  O tym, że nie ma miesiąca, by ze straży nie odchodzili municypalni (najczęściej do policji i podpoznańskich straży gminnych) już informowaliśmy. Do tej pory skład na bieżąco był jednak uzupełniany, więc mieszkańcy nie odczuwali rotacji. Teraz może się to zmienić.

  - Sądzę, że do końca roku w straży będzie ponad 30 wakatów - szacuje Wojciech Ratman. - Ze względów oszczędnościowych na razie nie będziemy jednak szukać nowych municypalnych. Dopiero jesienią, w październiku lub listopadzie, ogłosimy nabór, a przyjęcia do pracy planuję w styczniu przyszłego roku.

  Komendant tłumaczy, że szkolenie pojedynczego pracownika to koszt około 3 tysięcy złotych. Do tego trzeba dodać koszty delegacji, szycia munduru itp. Taniej, jak wyliczył, wyjdzie szkolenie grupy co najmniej 20-osobowej. Brak uzupełniania wakatów także spowoduje oszczędności - w straży zostanie bowiem część pieniędzy, które planowano wydać na pensje (jeśli faktycznie municypalni będą zwalniać się z pracy). Wojciech Ratman tłumaczy, że chociaż nie obsadzonych może pozostawać nawet 10 procent etatów, nie powinniśmy obawiać się, że nie będzie komu dbać o porządek w mieście. Gdy radni pytali, jak zamierza to zrobić, zapowiedział wzmocnienie nadzoru i kontroli pracowników oraz nagrody motywacyjne.


  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kumple górą

  AAA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Wkaty ? 1.07. 2012 przyjął do pracy nastepnego swojego kumpla - emeryta z milicji - policji ....

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo