Konin: PiS od dwóch lat zalega za wynajęcie sali na zjazd

  Konin: PiS od dwóch lat zalega za wynajęcie sali na zjazd

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dwóch lat Dom Kultury "Oskard" w Koninie nie może doczekać się zapłaty za wynajęcie sali na zjazd Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o kwotę 600 złotych plus podatek VAT. W tej sprawie odbyło się już kilka procesów sądowych.
  W marcu 2007 roku odbył się zjazd konińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Działacze partyjni obradowali najpierw w sali "Oskardu", później przenieśli się do pobliskiego klubu "Hutnik". Jednak po zjeździe nikt nie uregulował należności za wynajęcie sal.

  "Oskard" wystawił fakturę na Adama Hofmana, gdyż zlecenie na wynajęcie przesłane było na papierze biura poselskiego z podpisem posła.
  Jednak Adam Hofman twierdzi, że nie zlecał wynajęcia sali. - Jako poseł nie organizowałem zjazdu. Zresztą zamówienie zostało sfałszowane, nie było na nim pieczątki, mój podpis został sfałszowany - twierdzi poseł Hofman.

  Koniński sąd najpierw uznał, że Adam Hofman powinien zapłacić. Jednak polityk odwołał się od wyroku. Sąd drugiej instancji uznał właśnie, że zamówienie zostało sfałszowane i oddalił wniosek o zapłatę. Witold Czarnecki, prezes PiS w regionie, twierdzi, że nie byłoby problemu, gdyby wystawiono właściwą fakturę.

  - Jesteśmy gotowi zapłacić, ale musimy dostać fakturę na partię, a nie na Adama Hofmana. Do dzisiaj jej nie dostaliśmy - twierdzi Czarnecki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo