Poznań: Szpital przy Lutyckiej będzie nowocześniejszy

  Poznań: Szpital przy Lutyckiej będzie nowocześniejszy

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nowoczesny blok operacyjny i nowa sterylizatornia powstają przy szpitalu wojewódzkim w Poznaniu.
  W ramach inwestycji wybudowanych zostanie osiem sal operacyjnych oraz osiem stanowisk do intensywnej terapii. - Budowa jest koniecznością - mówi Jacek Łukomski, dyrektor szpitala. - W tej chwili operujemy w pięciu salach, a warunki w nich panujące są dalekie od ideału.

  Pacjenci trafiający do szpitala wojewódzkiego po rozbudowie będą mieli do dyspozycji po dwie sale uniwersalne, chirurgii ogólnej oraz ortopedyczne, jedną ginekologiczno - urologiczną oraz transplantologiczną.


  Jako, że szpital przy ulicy Lutyckiej jest ważnym elementem systemu ratownictwa w Wielkopolsce, osiem dodatkowych stanowisk do intensywnej terapii znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa Wielkopolan.

  To tu w większości przypadków trafiają pacjenci w stanie zagrożenia życia. Stanowią trzecią część wszystkich przyjęć do szpitala. - Obecnie na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii znajduje się 11 łóżek i 4 łóżka dodatkowe na bloku operacyjnym - tłumaczy Jacek Łukomski - Chorzy w bardzo ciężkim stanie leczeni są także na oddziale udarowym, gdzie jest 8 łóżek intensywnej terapii udarowej z 2 respiratorami oraz po 9 łóżek na intensywnej opiece kardiologicznej i internistycznej. A to wszystko wciąż za mało. Tych 8 nowoczesnych stanowisk to ważny przyczynek do zwiększenia ogólnej liczby stanowisk intensywnej terapii w naszym województwie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paskudny szpital

  robak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 15

  Lutycka to najgorszy szpital w Poznaniu, powinien zostać zamknięty.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo