Kępno: Dyrektor szpitala woli prywatną praktykę

  Kępno: Dyrektor szpitala woli prywatną praktykę

  MAW

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dyrektor Kępińskiego Szpitala Bronisław Pazdyka złożył wymówienie z pracy. Swoje obowiązki będzie pełnił jeszcze do końca września tego roku. Jego rezygnacja wywołała w mieście spore zamieszanie i falę spekulacji. Cały czas pojawiają się kolejne plotki o rzekomych posadach, jakie miałby objąć.
  Tymczasem powody rezygnacji okazały się prozaiczne. Dyrektor swoją zaskakującą decyzję uzasadnia bowiem wyłącznie utrzymaniem swoich praw wykonywania zawodu lekarza i prowadzenia prywatnej praktyki.

  - Przed 5 laty musiałem zlikwidować działalność swojego gabinetu, bo nie można było tego łączyć z funkcją dyrektora - przyznaje Bronisław Pazdyka. - To podstawowy powód mojej decyzji.
  Pazdyka z kępińskim ZOZ-em związany jest od 1979 roku, po jedenastu latach pracy w 1990 roku został dyrektorem zakładu.
  Wówczas został on powołany na te stanowisko przez ówczesnego wojewodę wielkopolskiego. Dzisiaj po przejęciu przez samorządy szpitali, reguły zatrudnienia dyrektora zmieniły się. Wypowiedzenie złożył on już na ręce starosty kępińskiego. Objęcie stanowiska dyrektora kępińskiego szpitala leży więc w gestii powiatu.

  - Na posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala podjęliśmy już temat odejścia dyrektora - mówi starosta Trzmiel. - Na razie zastanawiamy się nad formą powołania nowego, jeszcze nie zdecydowaliśmy czy będzie to konkurs, czy indywidualne propozycje i negocjacje.

  Dotychczasowa pensja dyrektora szpitala wynosiła 12 tys. brutto i wypłacana była z budżetu placówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo