Kalwy: rok bez ekspertyzy biegłych

  Kalwy: rok bez ekspertyzy biegłych

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Już ponad 30 miesięcy pozostaje z trójką dzieci bez odszkodowania wdowa po kierowcy, który zginął w głośnym wypadku w Kalwach. Biegli przez rok nie wykonali bowiem dodatkowej ekspertyzy w sprawie tragedii.
  Dzieci po zmarłym mają obecnie 5, 14 i 17 lat. Nie zatrudniona nigdzie kobieta pozostała po śmierci męża bez środków do życia. Obecnie korzysta z pomocy rodziny. - Wypłata odszkodowania jest możliwa po prawomocnym wyroku. Tymczasem końca sprawy nie widać - żali się pani Dorota.

  Rodzina zabitego zaczęła obawiać się drugiej ekspertyzy. Sąd zlecił ją Instytutowi Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Zamiast krakowskich specjalistów ekspertyzą zajęli się biegli z oddziału IES w Poznaniu.
  Tymczasem wcześniej specjalnie powoływano biegłych spoza Wielkopolski, by uniknąć podejrzeń o ewentualne związki z poznańską policją. Ciężarówka, która zmiażdżyła fiata 126p męża pani Doroty należała do brata rzecznika poznańskiej policji. Prokuratura czeka na zakończenie prac biegłych, by podjąć dodatkowe czynności dotyczące podejrzeń o tuszowanie okoliczności wypadku przez policjantów.

  Przypomnijmy, że w 2006 r. ciężarowy DAF kierowany przez Krzysztofa L. zderzył się z fiatem 126p z przyczepką. Kierowca "malucha" zginął na miejscu. Sprawę pośpiesznie umorzono nie powołując biegłego. Podjęto ją po dziennikarskim śledztwie "Polski Głosu Wielkopolskiego".

  W 2008 r. sąd skazał kierowcę ciężarówki na 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Apelację od wyroku złożył zarówno skazany (chce uniewinnienia), jak i prokuratura, która domaga się surowszej kary. Sąd zlecił ponowne zbadanie sprawy przez biegłych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo